Sezon letni to dobry moment na zakup grilla

Grillowanie chyba już na stałe wpisało się w letni krajobraz, a aromatyczne dania przygotowywane na świeżym powietrzu są idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Przed zakupem grilla zadajemy sobie pytanie: Jaki grill wybrać? Na rynku mamy bardzo duży wybór od grilli tradycyjnych, czyli węglowych do tych nowocześniejszych, jakimi są oczywiście grille gazowe.

Grill gazowy

Grill na gaz zyskuje coraz większa popularność. Jest bardzo prosty w użyciu, szybko się nagrzewa, a temperaturę można w łatwy sposób kontrolować. Dzięki niezależnym palnikom, w tym palnikom bocznym, idealnie nadaje się do przyrządzania kilku potraw jednocześnie w różnych temperaturach. Istotną zaletą jest również łatwe utrzymanie grilla gazowego w czystości, ponieważ nie trzeba usuwać pozostałości węgla i popiołu, jak w przypadku tradycyjnych grilli węglowych. Grill gazowy to grill do ogrodu, podobnie jak te na brykiet czy węgiel, może być używany tylko na zewnątrz.

Grill węglowy

Na rynku dostępnych jest wiele modeli grilli węglowych, jak na przykład praktyczny grill z pokrywą czy grill z wędzarnią, grill z miejscem do przygotowywania potraw i przechowywanie akcesoriów czy grill posiadający popielnik, który ułatwia czyszczenie. Niestety tego typu grille „uruchamiają” się zdecydowanie dłużej niż grille gazowe, ponieważ rozpalenie węgla i uzyskanie odpowiedniej temperatury wymaga czasu. Wymagają również czyszczenia po każdym użyciu.

Oferta salonu DessiHome

Salon DessiHome posiada w swojej bogatej ofercie nowoczesne grille, które są przyjemne oraz łatwe w obsłudze. Grille ogrodowe w DessiHome z pewnością sprawią, że każdy stanie się mistrzem grillowania.